PORTUGALSKÝ VODNÍ PES - PORTUGUESE WATER DOG - ČÍNSKÝ CHOCHOLATÝ PES - CHINESE CRESTED DOG
CHOVATELSKÁ STANICE - KENNEL

Novinky | O nás | Fotogalerie | Im memoriam | Kontakt

JCh. ESO Z HALIPARKU


* 29. 03. 2003
+ 06. 10. 2004
čínský chocholatý pes


Otec: Ich. Arnold Malyshka Airin
Matka: Kassemin Ta Kay od Zlaté Samanty

Výstavní ocenění:
2x3. BIS Junior + finale BOD junior, Junior šampion Chorvatska, Junior šampion Maďarska, Best junior, Klubový vítěz mladých Maďarska, Derby pes 2004 Maďarska, Národní vítěz ČR 2004, CACIB Rakousko, res. CACIB Maďarsko, 3x CAC ČR, CACA Rakousko, 2x CAC Maďarska, res. CAC ČR, res. CAC Maďarska, res. CAC Slovenska, Prvak mladych Slovinska, 4x HPJ Maďarska, CAJC ČR, 3x Prvak mladych CRO…


1x1.místo nejlepší pár s Elizabeth z Haliparku
1x3.místo nejlepší pár s Elizabeth z Haliparku
2x1. místo chovatelské skupiny z Haliparku
3x2. místo chovatelské skupiny z Haliparku


Jeho povaha, temperament a charisma bylo něco, co jsme u žádného z našich psů ještě nezažili. Oheň neutuchající energie, živel. Pohled jeho očí se zvláštním výrazem. Výrazem, v kterém se odrážel život sám. Byl to pes, kterému stačilo jednou ukázat, co po něm chci a on pochopil.
Pes s velkým P.
Odmala jsme se začali intenzivně věnovat vystavování, z kterého se stala jeho vášeň. Věděl, že se jde předvést a také vždy odvedl výkon naplno. Pes, který vždy dokázal zaujmout. O to víc mě těší výsledky, které měl ve svém věku a v takové konkurenci na kontě. A musím přiznat, že to byl i Esíno, který naučil vystavování mě, protože o této „vědě“ jsem do té doby neměla ani tušení. I z mého manžela, zapřisáhlého nevystavovatele, dokázal vykřesat nadšení pro vystavování v chovatelské skupině. Mezi tím jsme trénovali rekreačně agility a všelijaké různé rošťárny, které uměl prožívat úplně stejným způsobem jako výstavy - s nadšením a vervou. Bohužel nám bylo dopřáno s Esíčkem prožít pouhých osmnáct měsíců. Osmnáct měsíců v takové rychlosti, jak jen život lze žít. V noci z 5. na 6. října 2004 se s námi přišel ze svého pelíšku pomazlit, jako by věděl, že je to už naposledy. Chvilku poté mu po náporu téměř týdenních horeček vypovědělo službu srdíčko. Nemoci nešlo zabránit, ač jsme se ze všech sil snažili.


© fefi design 2008
fefi.wz.cz